GP Chomutov 2014 – podzim

Na druhý turnaj série GP, který se hrál v sobotu 29. listopadu, jsme se vypravili v devíti hráčích. Celkem se turnaje zúčastnilo 104 šachistů a šachistek z Ústeckého a Karlovarského kraje.

Nejvíce nadějí jsme už tradičně vkládali do Tomáše Honse v kategorii dorostenců. Tomášovi, nasazené šestce se ovšem turnaj moc nevyvedl a skončil se ziskem 3 bodů na 12. místě.

V kategorii starších žáků se spoléhalo na Matyáše Černíčka.Ten však pokračoval v letošních nevyrovnaných výkonech a jeho tři body znamenaly až 27. místo. Nejlepším starším žákem od nás tak byl Zděnda Košťál na 23. místě. Získal o bod víc než Matyáš. Pouhé dva body si vybojoval Honza Řimnáč a to mu stačilo na 40. místo.

Nejpočetněji jsme obsadili kategorii ml. žáků. Adam Žáčik se už probral z poprázdninové letargie a splnil trenérovo přání, být do desátého místa. Jen tak tak, ale splnil. Získal čtyři body a nebýt zbytečných přehlédnutí, mohlo jich být víc. Už to bude určitě jen lepší. Michal Patkoló uhrál stejný počet bodů a skončil patnáctý. Chybí mu vyhranost, která přijde s častější účastí na turnajích. Je nejmladším z našich, je příslibem. A do třetice získal čtyři body i Kuba Udržal. Jeho zatím nejlepší bodový zisk mu přinesl sedmnácté místo. Milan Synek tentokrát uhrál jen tři body a skončil na 24. místě (stejné umístění, jako v Povrlech). O půl bodu méně měl na kontě Aleš Holomek a skončil ještě o příčku níže. Všichni z této kategorie, kromě Adama, hrají moc rychle až zbrkle. Se zpomalením hry přijdou i lepší výsledky.

Mohl bych si stýskat, že naše výsledky nejsou nejlepší. Ale jaký trenér, takoví i hráči. Já mám po třech kolech Krajského přeboru na svém kontě tři porážky a asi už budu jen funkcionařit.

 

R. Ulrych

 

Kompletní výsledky turnaje

 

Fotogalerie turnaje

 

Dnes, 5. prosince bylo na stránkách ÚKSS zveřejněno pořadí po dvou turnajích série GP. V mladších žácích je Adam Žáčik jedenáctý. Adam určitě patří do desítky, nepovedly se mu však Povrly. Nádherné je i patnácté místo Kuby Udržala. Kdyby to tak chtělo vydržet. Milan Synek je na 24. místě a Michal Patkolo je dvacátý šestý. Michal však odehrál jen jeden turnaj. Stejně jako Jára Partyka a Aleš Holomek, kterým patří 33. resp. 35. místo.

Ve starších už to tak veselé není. Oba dva turnaje odehrál Honza Řimnáč. Paradoxně je na tom nejhůře, patří mu 45. příčka. Zbytek se nachází ve čtvrté desítce. Eda Stárek (33.), Zděnda Košťál (35.), Igor Valaha (37.) a Matyáš Černíček (39.).

Tomáš Hons, naše medailová naděje v dorostencích, si vinou nepovedeného turnaje pohoršila na sedmé místo.

 

Mladší žáci

 

Starší žáci

 

Dorostenci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.