Přebor škol v šachu 2014/15 – okresní kolo

Ve čtvrtek 20. listopadu jsme již počtvrté pořádali turnaj, ve kterém měří své šachové umění školy našeho okresu. Letošní účast byla ochuzena o tradiční účastníky z podbořanského gymnázia a ze ZŠ Přemyslovců Louny. Naopak prvně své družstvo do soutěže vyslala OA a SOŠ gen. F. Fajtla z Loun. Startovní listina čítala 39 šachistů a šachistek. Soutěž se odehrála jako turnaj jednotlivců na sedm kol. Bodové zisky čtyř nejlepších jednotlivců dané školy pak tvořily její celkový zisk a určily pořadí družstev v jednotlivých kategoriích.

V kategorii I. stupeň ZŠ vyhrála podle očekávání ZŠ P. Holého Louny před pouze tříčlennou ZŠ Postoloprty. Nejlepším mezi jednotlivci byl Adam Žáčik (5b).Druhý byl Milan Synek (5b) a třetí Jára Partyka (4,5b).

V kategorii II. stupeň ZŠ vyhrála, také podle očekávání, ZŠ JAK Louny, kompletně tvořená našimi svěřenci. Druhé skončilo Gymnázium Žatec, třetí ZŠ Komenského alej Žatec a čtvrtá, opět pouze tříčlenná, ZŠ Postoloprty. Tam se hodně prokaučovalo. Kdyby postoloprtští postavili místo dvou družstev jedno, pohodlně by kategorii II. stupeň vyhráli. Mezi jednotlivci byl nejlepší Zděnda Košťál (5b), druhý skončil Jan Řimnáč (5b) a třetí Igor Valaha (4b)

V kategorii středních škol vyhrálo žatecké gymnázium před lounským. Třetí pak skončil nováček z OA a SOŠ Louny. Nejlepším jednotlivcem byl Tomáš Hons (6,5), druhý skončil Ondřej Sova (6,5b) a třetí Matyáš Černíček (6b).

Postupy do krajského kola si zajistila vítězná družstva + Gymnázium Žatec II. stupeň.

 

Komletní výsledky turnaje

 

Okres 2014 – jednotlivci – kategorie.xls

 

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.