O pohár města Štětí 2013

Na turnaji, kterého se zúčastnilo 94 šachistů jsme opět nehráli jen druhé housle. Proti chomutovskému turnaji jsme si trošku pohoršili, ale v celkovém hodnocení série se dereme vzhůru.

Kde začít? Třeba staršími žáky. Tam potvrdil svou vysokou výkonnost Tomáš Hons. Získal 4,5 bodu ze sedmi a skončil ve velmi silné konkurenci osmý. V celkovém hodnocení si polepšil na 14. místo. Igor Valaha s Edou Stárkem získali shodně po třech bodech. Znamenalo to pro ně 23. resp. 25. místo. Igor celkově poskočil o dvanáct příček a je 39. Pro Edu to byl letos první turnaj.

V mladších žácích své první dva soutěžní maty dal benjamínek Aleš Holomek. Sice jeho partie šachy připomínaly jen občas a vzdáleně. My to ale vypilujeme. Vůbec první start na této sérii si odbyl Adam Jílek z lounské líhně. Uhrál hned tři body, skončil dvacátý šestý, a když přidá v tréninku, půjde určitě nahoru. Matyáš Černíček po vítězstvích v prvních dvou kolech bohužel ze soutěže odstoupil. Měl to slibně rozjeté, škoda. Do podzimní formy se zřejmě konečně vrací Patrik Sabov (na snímku druhý zprava). Pětkrát vyhrál a do posledního kola nastupoval na třetí pozici. Závěrečný zápas však nezvládl a spadl na celkově hezké šesté místo. V pořadí série se posunul na osmé místo a myslím, že v jeho silách je i první pětka.

Chválím všechny za bojovnost a dobrou reprezentaci. Příští turnaj proběhne v Litoměřicích 16. února. Loňský ročník jsme obsadili jedenácti hráči. Zkusme tento rekord překonat,  i když se jedná o sobotu v závěru jarních prázdnin.

 

Výsledky:

 

Mladší_žáci

 

Starší žáci

 

Celkově:

 

Mladší_žáci

 

Starší_žáci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.