Litoměřický pohár 2013

Turnaje se zúčastnilo 108 šachistů a šachistek z celého kraje, Prahy a dokonce i z německé Míšně. My jsme do startovního pole přispěli devíti hráči.

V kategorii mladších žáků skončil Matyáš Černíček s pěti body na pátém místě, když do posledního kola bojoval o umístění na “bedně”. Patrik Sabov tentokrát neměl svůj den a jeho čtyři body stačily jen na dvacáté místo. V celkovém pořadí série tak asi opustí elitní desítku. Soutěžní premiéru si odbyl Jarda Partyka. Do kroužku chodí dva měsíce a už dnes dokázal vybojovat tři body a skončil třiatřicátý. Aleš Holomek doplatil na velkou nepozornost a jeho jeden a půl bodu stačilo na padesáté místo.

V kategorii starších žáků potvrdil svůj vysoký standard Tomáš Hons. Po šestém místě v Chomutově a osmém ve Štětí, dnes přidal další osmé místo. V sérii tak míří  do elitní desítky a to má na kontě o jeden turnaj méně než ostatní. Krásné je i šestnácté místo Igora ValahySvým výsledkem získal třetí výkonnostní třídu. Určitě si v celkovém pořadí hodně polepší. Nachlazený Eda Stárek dnes nebyl ve své kůži. Důkazem jsou pouhé dva body a 34. místo. Předčil ho i další nováček v klubu Zdeněk Košťál. Ten vybojoval dva a půl bodu, což stačilo na 29. místo. Třetím nováčkem byl Honza Řimnáč. Získal jeden a půl bodu a skončil na 36. místě.

Byl to pro nás úspěšný turnaj. Matyáš, Tomáš a Igor dali již po několikáté najevo, že nejsou žádná ořezávátka. Tím určitě není ani Patrik. Jen si vybral špatný den. Nováčkové Jarda, Zdeněk a Honza se několikrát dopustili kiksů, kterými si projde každý začínající šachista. S rostoucím počtem odehraných partií bude počet chyb určitě klesat.

Příští sobotu jedeme do Litvínova zahrát si o Pohár ředitele SSZŠ. Za čtrnáct dní pak do Klášterce na další turnaj série GP.

 

Výsledky:

Starší žáci

Mladší žáci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.