VC Teplic

Dopoledne a odpoledne,  jako den a noc aneb Co nám to ti tepličtí do oběda dávají.

Na Velkou cenu jsme vyslali tři družstva. Dvě pod hlavičkou Postoloprt, jedno v dresu Loun. Celkové výsledky týmů nejsou nijak oslnivé, ale průběh přinesl některé potěšující výsledky a dílčí úspěchy.

Tým A

Vlétl do soutěže jako uragán. V prvním kole remizoval s nasazenou jedničkou z Kralup. V dalších dvou v “Tour de Teplice” převálcoval domácí béčko a céčko a rázem byl v průběžném pořadí na druhém místě. Pak přišel oběd a již v podtitulku avizovaná situace, kdy se, jako mávnutím kouzelného proutku, proměnila bezchybně fungující a promazaná mašina v rezavějící, zadřený a nefunkční stroj. Domácí A tým pomstil po obědě své spoluhráče z oddílu i s úroky a i další týmy si pak s námi hrály, jako kočka s myší.

Michal zdatně nahradil do dorostu přešlého Matyáše. Pak je však výkonnostní mezera. Vašek, Adam i Jára jsou skvělí na čtvrté šachovnici, což posledně jmenovaný potvrdil ziskem diplomu pro nejlepšího hráče na ní, ale na druhé a třetí tápou.

Výsledek: 12,5 bodu a 13. místo

Tým B

Naše mládí nezklamalo. Aleš vletěl do turnaje jako raketa. Dva zápasy, dvě výhry. Obědval však asi s áčkem ze stejného talíře a po obědě už si ani neškrtl. Nikola napravila dojem z Velké Ceny Mostu a na dvojce nevyšla naprázdno. Pepča na trojce získal čtyři body a zároveň i čtvrtou výkonnostní třídu. Skvělá práce. Filda na čtyřce také bodově přispěl.

Výsledek: 10,5 bodu a 16. místo

Tým Louny

Tým vedl služebně nejstarší Jakub. První šachovnice je však nad jeho síly. Na dvojce získal čtyři body živou vodou pokropený a letos na tréninky pravidelně docházející Michael. Mám z jeho pokroku radost. Debutant Pepa musel hned na třetí šachovnici. Nasával turnajovou atmosféru a uhrál si svůj první bod. Snad ho první neúspěchy, ani prohra s kouzelnou domácí Lucií Očenášovou (r.2011), od královské hry neodradí. Další debutant Lukáš si řekl o titul “objev sezony”. Do bodového zisku týmu přispěl rovnou polovinou. Čtyři body  z pěti odehraných partií + další dva, za soupeři neobsazenou čtvrtou šachovnici. Premiéra jako hrom.  Děda odvedl při tréninku dobrou práci a snad mu Lukáše  svým dalším působením “nezkazíme”.

Výsledek: 12 bodů a 14. místo

 

Kompletní výsledky turnaje

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.