Stříbro pro družstvo starších žáků

Do závěrečných dvou kol KPDSŽ jsme nastupovali na domácí půdě v jídelně ZŠ na Draguši. V tabulce nám po třech kolech, odehraných v lednu v Ústí nad Labem, patřila čtvrtá příčka. Při troše sportovního štěstí jsem doufal v konečný bronz.

Ve čtvrtém kole jsem hráli s vedoucím týmem z Ústí. Věděli jsme, že každý partiový bod bude při závěrečném účtování důležitý. Zásluhou Matyáše a Vaška jsem suverénovi soutěže dva odebrali a prohráli 2-4. V duelu našich konkurentů v boji o bronz porazili tepličtí Děčin a v zápase dvou posledních týmů si první bodový zisk připsalo Štětí, po vítězství nad Kláštercem.

Před posledním kolem jsme tak zůstali čtvrtí. Vašek, toužící po své první šachové medaili, neustále počítal, kolik bodů bude třeba uhrát se Štětím, aby to cinklo. Se zděšením zjistil, že při nám přejících výsledcích můžeme být druzí a při nepřejících skončíme poslední. Štěstěna stála při nás a platila tak první varianta. Ústí, které mělo už jistotu prvního místa, nevypustilo zápas s Teplicemi a smetlo je 5,5-0,5. Klášterec vstal z mrtvých a rozdrtil Děčín 5-1. Vskutku lepší výsledky jsme si nemohli přát.

My nezačali moc dobře. Nejdřive gentlemani Aleš a Jarda prohráli své zápasy s dívkami ze Štětí. Stav byl 0-2. K obratu zavelel Vašek, který snížil na 1-2. Téměř ve stejný okamžik pak vyhráli své partie Matyáš s Adamem a otočili skóre v náš prospěch 3-2. Vše tak záleželo na Milanovi. Pokud by prohrál, skončíme pátí. Pokud remizuje či vyhraje, budeme druzí. Nervy drásající partie skončila tak, že na šachovnici zůstali jen dva králové. Vítězství 3,5-2,5 znamenalo, že domácí berou stříbro.

Po letošním postupu družstva lounského gymnázia (hráli v něm Matyáš a Adam) na republikové mistrovství škol, tak přišel další úspěch v kolektivní soutěži. Velkou zásluhu na něm mají Vašek (4,5 bodu) a Matyáš (4). Dle svých možností jim pomáhali dvoubodoví Adam, Milan a Aleš. Naprázdno vyšel Jarda. Děkuji všem za odvedené výkony.

 

Poř. Družstvo 1 2 3 4 5 6 PH 1 PH 2 PH 3
1 ŠK Spartak Ústí nad Labem “B” * 4 5 4 15 22 10,5
2 ŠK DDM Postoloprty 2 * 3 4 2 7 14,5 6,5
3 ŠK Teplice “C” ½ 3 * 2 4 7 14 6,5
4 TJ Klášterec nad Ohří 1 2 4 * 5 6 14,5 7
5 SK Děčín 4 2 1 * 6 14 6
6 KŠ Štětí 2 * 3 11 4,5

 

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.