III. ročník

Propozice

Rok se s rokem sešel a v sobotu 20. prosince 2014 jsme uspořádali již třetí ročník Memoriálu Rudolfa Kotlana. Jedná se o turnaj věnovaný vzpomínce na jednoho ze zakladatelů oddílu, dlouholetého trenéra a funkcionáře. Tradiční předvánoční přátelská atmosféra turnaje láká do Postoloprt rok od roku více šachistů. Tentokrát se jich sjelo 42 ze třinácti oddílů.Za místo konání byl zvolen sál Hasičské zbrojnice, který tak nahradil prostory DDM, jejichž kapacita už počtu účastníků nestačila.

hraci-sal-rk.jpg

    Letošní ročník byl vyjímečný a to nejen počtem hráčů a jejich mateřských oddílů. Např. nás návštěvou poctil Václav Tóth, Rudův šachový souputník a spoluzakladatel oddílu. Vašek už léta svou energii věnuje svému dalšímu šachovému “dítěti” ŠK TP NOVA Kladno. Zdraví mu nedovolilo účast na předchozích ročnících a i letos byl jen nehrajícím “maskotem” a předavatelem cen při závěrečném ceremoniálu. Dalším, pro mě příjemným překvapením, byla účast Honzy Malce ze Stráže pod Ralskem. Honza vyrostl šachově v Lounech a byl pro mě v žákovské kategorii neporazitelným vzorem. Také to dotáhl v šachu o dost dále.

vitez-turnaje-jan-soural-s-poharem..jpg

     Samotný turnaj se opět hrál švýcarským systémem na 7 kol a proběhl bez sebemenších komplikací a boje na šachovnicích se tradičně nesly v duchu fair-play. Po třetím kole jsme poobědvali výborný guláš z kuchyně restaurace Koruna. Po sedmé jsme pak mohli vyhlásit celkové výsledky. Celkově nejlepším a nástupcem dvojnásobného vítěze Pavla Paganika se stal Jan Soural hrající za TJ Pankrác- Praha. Své soupeře přehrál v šesti partiích a jediný půlbod ztratil za remízu s Františkem Kindlem z Údlic. Na druhém místě skončil se šesti body Jiří Horák z TJ Slovan Jirkov a cenu za třetí místo si odvezl pětibodový Michal Bürgermeister z oddílu Šachy Povrly. Ten dorazil na turnaj se zpožděním (postihla ho neopravitelná závada na autě na čtyři písmena) a do první partie tak nastupoval se zbývajícím časem pouhých 30 sekund. A vyhrál.

mladez.jpg

     Tradičně byli na závěr vyhlášeni i nejlepší účastníci do patnácti let. Loňské prvenství obhájil Matyáš Černíček z ŠK UNION Louny, před Jakubem Šťastným z ŠK Střelnice Kadaň a svými oddílovými kolegy Igorem Valahou a Zděndou Košťálem.

Spolu s Václavem Tóthem při závěrečném ceremoniálu předávala ceny opět i Rudova dcera Vendula. Ta byla příjemně překvapena zvyšujícím se počtem účastníků i jejich kvalitou. Velký podíl na rozmachu turnaje má i firma REFILSTA , která opět finančně pomohla s jeho uspořádáním.

Výsledky

Fotogalerie

Fotogalerie od p. Šťastného z Kadaně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.