Krajský přebor je za námi

Omlouvám se případnému čtenáři za pozdní komentář k našemu působení v soutěži. Byl jsem pracovně velmi vytížen a čas jsem si našel až teď..
Krajského přeboru se zúčastnila desítka našich hráčů. Jednou tolik, co v minulém ročníku. Po přechodu Tomáše Honse do dorostu se největší naděje vkládaly do Matyáše v H14, u kterého se předpokládal možný útok na jedno ze tří postupových míst na MČech. Matyáš po rozpačité sobotě zahrál v neděli bezchybně, získal pět bodů a k postupu přidal i třetí místo v soutěži. Spolupráce s trenérem Balínem přináší ovoce. Matyáš tak bude na republikové úrovni po H10 a H12 působit i počtvrté za sebou, tentokrát v H14.

kraj_2014-1-.jpg

Naše výprava měla ve svém středu dvě dívky. Tereze skončila basketbalová sezóna, tak si udělala čas na šachy. V D16 obsadila druhé místo a ostudu neudělala. Prohrála jen dva zápasy a např. remíza s celkově druhým Webrem je cenná. Tereza přechází do dorostu, ale vypadá to, že nám jí basket „vyfoukne“ úplně. Naštěstí máme za ní náhradu. Klárka si odbyla premiéru v D10. Jako vůbec nejmladší účastnice turnaje bude stejnou kategorii hrát i příští rok. Letos se to výsledkově ještě moc nevyvedlo, ale i tak nám Klárka díky malému počtu děvčat v soutěži vybojovala stříbrnou medaili. A její zapisování nemá chybu. Z jejího partiáře se dá na rozdíl od zápisů některých starších kluků přehrát celá partie.
     Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii H12. Pět našich kluků si tam odehrálo, bohužel nejčastěji na zadních šachovnicích, takový malý oddílový přebor. Z řady vyčníval jen Adam. V sobotu působil trochu nervózně a hrál zbytečně rychle. I tak si připsal několik cenných skalpů a v posledním kole dokonce odmítl nabídku remízy od celkového vítěze Balína, který v té chvíli vůbec nestál dobře. Nakonec v té partii rozhodly zkušenosti, kterých Adam zatím nezískal tolik, jako jeho soupeř. Adamovo celkové páté místo je skvělé a jelikož hráči , kteří skončili před ním, přecházejí o kategorii výše, máme se příští rok na co těšit. Ostatní kluci se poskládali na konci startovního pole v pořadí Milan, Aleš, Tomáš a Kuba. Od narychlo zaregistrované „trojky“ M+A+K jsem nečekal zázraky, ale Tomášův výkon byl ostudný. On byl v této kategorii starším ročníkem, zkušeností má spoustu a to co předváděl v některých partiích nemělo se šachy nic společného. Kluci si určitě příští rok své umístění vylepší, Tomáš však ve vyšší kategorii nemá šanci.
Poslední dva naši zástupci hráli v H16. Kuba i Zděnda hrají většinou vyrovnané partie, které pak „zazdí“ hrubou chybou. A na tom se stále nic nemění. Dokladem toho byla i jejich vzájemná partie. V koncovce král + pěšec proti králi pak Kuba nezvládl triviální remízu. A času měl spoustu, mohl to logicky vymyslet. Zděnda byl i díky této výhře osmý (hezké), Kuba skončil jedenáctý. V této kategorii hrají už jen hráči, kteří mají něco za sebou a šachy je budou provázet zřejmě celým životem. Výsledek to proto není špatný.
Celkově jsem spokojený s chutí všech (kromě Toma) hrát i podobné turnaje se zápisem. Po oba dva dny bylo nešachové počasí, určitě by bylo lépe někde u vody. Jsem rád , že to všichni vydrželi a nikdo „neodpadl“. Velké díky patří i rodičům „dopravcům“. Čeká nás už jen Šachový král Postoloprt 19. června v našem DDM a pak hurá na prázdniny.

 

Článek na stránkách ÚKSS

 

Kompletní výsledky:

 

H10+D10

H12+D12

H14+D14

H16+D16

 

Fotogalerie 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.