GP Teplice

Dlouho před turnajem to vypadalo na to, že vytvoříme naší nejpočetnější výpravu historie. Osud tomu chtěl jinak. Igor se vrátil v pátek z Londýna unavený a místo celodenních vyčerpávajících bojů zvolil rekonvalescenci. Dalo se čekat, ža jeho šachové “dvojče” Patrik bez něj nepojede a tak se také stalo. Nakonec ráno odpadl i Matyáš a výprava se smrskla na “pouhých” devět hráčů. Kritickou ranní situaci po odřeknutí jednoho auta pomohla záskokem vyřešit paní Udržalová a my se mohli zapojit do turnajových bojů.

V kategorii dorostenců se sešlo nebývalých 25 hráčů. Každý si chce v závěru série vylepšit postavení. Turnaj se podle vlastních slov příliš nepovedl Tomášovi, který získal 3,5 bodu a skončil na 16. místě. Své průběžné třetí místo určitě neudrží, ale to se všeobecně čekalo. Pro něj bude na konci pěkným výsledkem jakékoliv umístění v první desítce. V dorostencích je prvním rokem a ještě ho tam tři sezóny čekají.

Kategorie starších žáků byla z naší strany citelně oslabena absencemi tří zatím nejlépe hodnocených hráčů. Duo Zděnda Košťál a Jakub Vohánka bodovalo tam, kde mělo, ale nepřidalo nic navíc. Znamenalo to pro ně 32. resp. 33. místo.

Celkem šest našich zasáhlo do bojů mezi mladšími žáky. Nejlépe se vedlo Tomáš U. Dobrý los a i trochu toho štěstí mu přinesly s pěti body osmé místo. Adam Žáčik s Tomášem držel až do šestého kola krok. Oba měli po pěti zápasech čtyři body a byli na pátém resp. sedmém místě. Pak se ukázala Adamova nevyhranost a při zápasech se zkušenějšími soupeři již nebodoval. Skončil na 17. místě, což je v 52členném poli výborné. Rovněž si vybojoval čtvrtou šachovou výkonnostní třídu. Milan Synek splnil svůj standard. Získal 3,5 bodu a 27. bodované místo. Jára Partyka pokračoval v nevyrovnaných výkonech, kdy nenavázal na nadějný výsledek z Klášterce a upadl do hlubokého průměru. Tři body a 33. místo. Že bych svým vedením zlikvidoval další šachovou naději? Kuba Udržal získal tři body a jeho bodový zisk se v každém turnaji zvyšuje pravidelně o půl bodu (2 – 2,5 – 3). Jestli dobře počítám následující turnaje a jestli si Kuba udrží toto tempo, příští rok v Teplicích vyhraje. Musí na sobě ještě hodně zapracovat. Mám zase pár šedivých vlasů navíc. Kuba skončil třicátý pátý. Aleš Holomek si udělal hezký výlet a získal spoustu nových kamarádů na blbnutí před hracím sálem. Hrát trošku smysluplně začal až poté, co si při tom blbnutí udělal bouli na hlavě (snad nic vážného) a přestávky mezi koly trávil klidněji. Zisk 2,5 bodu stačil na 43. místo.

I při absenci několika hráčů jsme ostudu neudělali.Hlavně to chce neustrnout a třeba i sebevzděláváním se posouvat výš. Jeden trénink týdně, kdy si je třeba bez ohledu na výklad nových témat,  sdělit všechny zážitky z týdne předešlého a při tom trošku pozlobit i trenéra, je minimum. Na turnajích se objevují noví mladí draví hráči a nebylo by pěkné, když by nás v budoucnu předstihli.

Další naší akcí bude GP Chomutov ve čtvrtek 8. května. Bude to pro každého poslední šance na zlepšení celkového umístění.

 

Kompletní výsledky turnaje:

 

Mladší žáci

 

Starší žáci

 

Dorostenci

 

 

Fotogalerie

 

Fotogalerie pořadatelů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.