Litoměřický pohár

Do Litoměřic jsme tentokrát vyrazili v deseti. Turnaj proběhl tradičně s mezinárodní účastí. Hráči měli možnost porovnat své kvality se soupeři z německé Míšně. Naše tradiční opory ( Matyáš a Tomáš U.) neměly svůj den a museli za ně zaskakovat ostatní.

V kategorii dorostu, kde už není slabých soupeřů, získal Tomáš Hons za čtyři body skvělé 7. místo. V celkovém pořadí série si sice trošku pohorší, ale jeho první rok mezi dorostenci probíhá nad očekávání.

V kategorii starších žáků došlo konečně k probuzení Patrika Sabova a Igora Valahy. Oba získali shodně po čtyřech bodech a skončili na 18. resp. 20. místě. Se stejným počtem bodů skončil jedenadvacátý Zděnda Košťál. Slušných 3,5 bodu stačilo Edovi Stárkovi na 25. místo a předstihl tak o jedno místo naši “hvězdičku”  Matyáše Černíčka. Tomu turnaj totálně nevyšel a získal jen tři body. Kuba Vohánka tentokrát vybojoval 2,5 bodu a skončil na 38. místě. Až si začne více vážit svých figurek a nebude je rozdávat zadarmo všem okolo, půjde nahoru.

V nejmladší kategorii tentokrát vyhořel Tomáš Ulrych. Získal jen čtyři body a to stačilo na 22. místo. To Milan Synek získal celé čtyři body, což je skvělé, a skončil na 29. místě. Kuba Udržal oproti poslednímu turnaji ve Štětí přidal do celkového výsledku půlbod a s 2,5 body skončil na 51. místě. Kdyby poslední partii dotáhl do vítězného konce, mohl být ještě výše. Bohužel s velkou materiální převahou dotáhl partii do patu. Je to o nepozornosti.

Celkově jsme nedopadli nejhůře. Při výpadcích opor těší probuzení ostatních. Do celkového pořadí  sedmidílné série se počítá 5 nejlépe odehraných turnajů. Jeden až dva nepovedené se škrtnou. Dalším turnajem bude 1. března GP Klášterec.

 

Kompletní výsledky turnaje:

 

Mladší žáci

 

Starší žáci

 

Dorostenci

 

 

Fotky od pana Šťastného z Klášterce

 

Fotky od Stránských z Teplic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.