Povrlský rapid

Sedm statečných vyrazilo v sobotu 19. října na úvodní turnaj GP mládeže do Povrl. Neměli jsme přehnaná očekávání. Naše hvězdy z loňska, Tomáš H., Patrik S. a Matyáš, přešly do starší kategorie. Byl předpoklad, že jejich aklimatizace tam, bude chvíli trvat.

Turnaje se zúčastnilo 80 hráčů a hráček. Po delší době jsme obsadili  všechny tři kategorie. Po dorostenecké éře Honzy Mika, která skončila v sezóně 2008/09, jsme dlouhé čtyři roky dorostence neměli. Letos, zásluhou Tomáše H., máme. A ne ledajakého. Tomáš si v silné konkurenci vedl nad očekávání dobře. Vybojoval skvělé osmé místo. Je vidět, že na sobě hodně pracuje. Určitě mu pomáhá i účast v dorostenecké lize, kde hostuje za ŠK Teplice.

Dlouhá léta byla naší nejsilnější kategorií, kategorie mladších žáků. Kvantitou i kvalitou. Tentokrát jsme ji obsadili jen jedním hráčem. A to jsem ho ještě musel k účasti hodně přemlouvat. Tomáš U. zahájil katastrofálně. Dvě nuly po dvou zápasech nemrzely tolik, jako předvedená hra. Důrazná domluva trenéra pak přinesla sérii pěti vítězství a konečné páté místo za čtveřicí hráčů, kteří jsou šachově už  “někde jinde”  než zbytek startovního pole. Škoda, že Tomáš nechce šachům tolik dávat. Naštěstí se nám v kroužcích již rýsují další mladí adepti, které po Vánocích začneme do série GP zapojovat.

Ve starších žácích skončil nejlépe Matyáš. Vletěl do turnaje hlava nehlava, jako kdyby si neuvědomil, že hraje už o kategorii výše. Po třech kolech tři vítězství. Pak přišel tradiční popolední útlum. Ze zbylých, poměrně vyrovnaných partií, vytěžil už jen jeden bod a to stačilo na celkové dvanácté místo. Výborně. Stejný počet bodů získal i Igor. Jeho opatrná hra přinesla místo osmnácté. Také slušný výsledek. O bod méně a konečné 25. místo vybojoval Zdenda. Skladba jeho soupeřů a zejména jejich ELO (Vykouk 2078, Mrišová 1446, Škuthan 1429) však Zdendovi přinesla ve finále zisk třetí výkonnostní třídy. Po necelém roce hraní velký úspěch. Je třeba však na sobě pracovat a tuto výkonnost na dalších turnajích potvrzovat. Na 33. místě skončil Jakub. Získal dva body. Je znát zlepšení, ale až si začne více vážit svých figurek (zejména dámy) a nebude je rozdávat protihráčům i kolemjdoucím zdarma, bude na žebříčku stoupat. O příčku níže skončil Patrik. Přestup ke starším se nevyvedl. Jednou dokáže zahrát jako bůh, jindy přivodí trenérovi infarkt. Při svém útočném pojetí šachů často zapomíná na zadní vrátka a pokud jeho záměr nevyjde, přichází těžký debakl. I v předchozích úspěšných sezónách si vždy “vybral” slabší chvilku. Doufejme, že to letos bylo právě v Povrlech.

Celkově jsem na úvod sezóny s výkony i výsledky spokojen. Do Vánoc nás čeká nabitý program, ve kterém se můžeme ještě zlepšovat. V sobotu 26. října vyrazí na týdenní boje na Lipno Tomáš H. a Matyáš. Budou bojovat o titul Mistra Čech. Přejeme jim hezkou hru a nějaký ten pěkný výsledek. V sobotu 9.listopadu se bude konat VC Teplic družstev. Ve čtvrtek 21. listopadu pořádáme v Postoloprtech Okresní přebor škol. V sobotu 23. listopadu pokračuje GP turnajem v Chomutově a 30. listopadu proběhne VC Mostu družstev. V sobotu14. prosince pak proběhne II. ročník Memoriálu R. Kotlana v našem DDM.

 

 

Výsledky:

 

Mladší žáci

 

Starší žáci

 

Dorostenci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.