Grand prix Chomutov – jaro 2013

Závěrečný turnaj série GP Ústeckého kraje se odehrál v sobotu v Jirkově. Do celkového počtu 103 účastníků jsme přispěli devíti hráči.

Nejlépe si vedl Matyáš Černíček, který získal 5,5 bodu a skončil na čtvrtém místě. O půl bodu méně měl na svém kontě Patrik Sabov a to stačilo na šesté místo. Jen tito dva dokázali narušit hegemonii družstva CHESS Most, které mělo v první sedmičce konečného pořadí 5 hráčů. Další naši ml. žáci skončili v poslední čtvrtině závodního pole. Jarda Partyka získal standardně 3 body a skončil na 31. místě. Svou turnajovou premiéru si odbyl Milan Synek. Získal 1,5 bodu. Dvě jasně vyhrané partie ještě nedokázal proměnit ve vítězství a raději je zremizoval. Projevil se u něj nedostatek zkušeností. Ty už by měl pomalu nabírat Aleš Holomek, ale ten je zase králem nepozornosti. Jeho jeden bod je neúspěchem a stačil pouze na poslední 42. místo, těsně za Milanem.

 

Ve starších žácích jsme, při neúčasti Tomáš Honse, nemohli pomýšlet na první desítku. Trio Igor Valaha, Patrik Brzybohatý a Zdeněk Košťál získalo shodně po třech bodech a skončilo na 27., 29. a 31. místě. Eda Stárek bral za dva body místo čtyřicáté.

 

Série GP pro letošek skončila. V celkovém pořadí jsme získali dvě sedmá místa. Ve starších žácích Tomáš Hons a v mladších Patrik Sabov. Jsou to zatím nejlepší výsledky našeho klubu v této sérii. Tomáš motal hlavu daleko zkušenějším hráčům a prokázal, ža patří v kraji k nejlepším. Patrik se svým útočným stylem dokáže vyhrát i zdánlivě ztracené partie, a až přestane dělat nevynucené chyby, půjde ještě výš. Škoda jeho výpadku v podobě 20. místa v Litoměřicích. Tam někde přišel o možnost bojovat o stupně vítězů. Jedenácté místo Matyáše je obhajobou loňského umístění. Matyáš však měl, vinou výpadku ve Štětí, na kontě prakticky o jeden turnaj méně než celá první desítka. Pokud by tenkrát turnaj dohrál, byl by celkově někde na úrovni Patrika. Ostatní hráli v sezóně dle svých možností a momentální formy a patřili do středu soutěžního pole. Vzhledem k tomu, že Tomáš, Matyáš a Patrik S. přecházejí do starších kategorií, budeme na letošní úspěchy asi příští rok rádi vzpomínat. Nezbývá než doufat, že se jim bude dařit i tam a přidají  se k nim i další.

Závěrem ještě zmíním finálový sprint na vlak. Cestu na nádraží, která měřila zhruba dva a půl kilometru, byla nucena naše výprava zvládnout za půl hodiny. Vyslechl jsem si hodně. “Už nikdy na šachy vlakem”. “Já jsem se dal na šachy, abych se nemusel hejbat” apod. Zejména ti s nejkratšími nožičkami mleli z posledního. Zvládli jsme to za 25 minut a dokázali, že nejsme žádná ořezávátka. Díky všem.

 

Výsledky turnaje:

 

Mladší žáci

Starší žáci

 

Celkové pořadí série:

 

Mladší žáci

Starší žáci

 

Naše letošní bilance v GP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.