Klášterecký pohár 2013 a Lidická simultánka

Šachová simultánka s Anatolijem Karpovem a Davidem Navarou (článek o akci) nás “připravila” hned o tři hráče. Matyáš s Igorem si jeli (za vítězství v klubové soutěži) s mistry zahrát a Patrik S. se jel podívat.

Do Klášterce tak ze zkušených hráčů jeli jen Tomáš a Eda. Druhý jmenovaný se nějak zasekl ve výkonnosti. Jako “druhoročák” ve starších žácích by už neměl být na chvostu tabulky. Jeho dva a půl bodu stačilo na 33. místo. Tomáš pokračoval ve svých letošních výkonech. Prohrál jen s druhým, třetím a čtvrtým hráčem konečného pořadí. S jedním na čas, s jedním se smůlou a s jedním zaslouženě. Se čtyřmi body skončil na 11. místě a v celkovém pořadí série GP by měl poskočit už na deváté místo.

Ve stejné kategorii si svou premiéru odbyl Jakub. Po pár trénincích jsem ho hodil do jámy lvové a budu doufat, že ho to neodradí. Něco už na šachovnici vidí, ale stále ještě hodně přehlíží. Je to hodně o zkušenostech a  ty přijdou jen s větším počtem odehraných partií a s tréninkem. Kuba uhrál jeden bod a skončil na 39. místě. O bod více dosáhl, a o příčku výše skončil,  Zdeněk. Předchozí věty patří i jemu. U obou je vidět zájem, snad vydrží.

V kategorii mladších žáků bojovalo trio Jarda, Adam a Aleš. S minimem zkušeností zatím nemohou myslet na extra výsledky.  Svou nepozorností a zbrklostí mi dávali, zejména dva posledně jmenovaní, hodně zabrat. Je třeba přidat v úsilí, a na trénincích dávat pozor, jinak to lepší nebude. Jarda získal za 2,5 bodu 33. místo, Adam za 2 body 35. místo a Aleš dosáhl s jedním bodem pro náš oddíl historicky první poslední místo.

Další akcí pro všechny bude turnaj GP v Teplicích 6. dubna. Zapracujeme na sobě a výsledky vylepšíme.

Registrované hráče (oba Tomáše, Patriky, Matyáše a Igora) čekají 23. března poslední dvě kola Krajského přeboru družstev starších žáků v Ústí nad Labem.. Na postup už myslet nemůžeme, ale medaile jsou ještě ve hře. Souběžně s touto akcí bude v místě probíhat i turnaj pro začínající a neregistrované – Větruše cup. Začátečníci tak mohou jet  taky, ale bude třeba z řad rodičů zapojit někoho s autem.

 

Výsledky turnaje:

 

Mladší žáci

 

Starší žáci

 

Celkové pořadí série GP:

 

Mladší žáci

 

Starší žáci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.