Přebor škol v šachu – okresní kolo

Okresní kolo přeboru škol v šachu uspořádal 24.listopadu náš šachový oddíl ve spolupráci s SVČ při ZŠ Postoloprty a za finanční podpory Města Postoloprty. Zúčastnilo se 10 týmů, 44 mladých šachistů a šachistek.

Ve 12:30 bylo dobojováno. V kategorii I. stupeň ZŠ vítězí ZŠ Prokopa Holého Louny. Na druhém stupni kraluje Gymnázium Žatec. Mezi středoškoláky pak favorizované Gymnázium Louny. Tuto trojici doprovodí do krajského kola ještě ZŠ Postoloprty (II. st.) a Gymnázium Podbořany (SŠ), které ve svých kategoriích skončily druhé.

Vyhlášeni byli i nejlepší jednotlivci. V kategorii I. stupeň Anežka Burešová (ZŠ Prokopa Holého Louny). V kategorii II. stupeň Lukáš Vykoupil ze stejné školy, který byl vůbec nejlepším hráčem turnaje. Mezi středoškoláky zvítězil Jakub Udržal (Gymnázium Louny).