VC Mostu

Do sobotní soutěže jsme vyslali hned tři družstva. Takový byl “hlad” po soutěžních zápasech mezi naší mládeží. Krátce si jejich účinkování v prvním díle seriálu Velkých cen zrekapitulujme.

Postoloprty “A” – to nej, co máme

Nasazené jako 11. družstvo. Skončilo na 9. místě.                                                        Po odchodu Matyáše do dorostu padla volba na post jedničky na Michala Patkoló. Michal byl jedním ze světlých okamžiků dne. V prvním kole přehrál hráče s ELO 1838 a v následujících zápasech pokračoval ve výborných výkonech. 3 výhry, 3 remízy a jedna prohra. Po prvním kole prohlásil: “Teď už vím, že se dá hrát s každým”. Odměnou za výkon je mu zisk 3. třídy. Turnaj se nevyvedl Adamovi na druhé a Járovi na třetí šachovnici. Adam mívá po prázdninách  tradičně pomalé rozjezdy a po Vánocích pak bývá tahounem týmu. Oba uhráli po dvou bodech. Na poslední šachovnici uhrál Vašek šest bodů ze sedmi partií. Nesplnil trenérův cíl 7/7, ale i tak uhrál skvělý výsledek.

Postoloprty “B” – mladé pušky

Nasazené jako 14. družstvo. Skončilo na 16. místě.                                                      Naši desetiletí chlapci, se střídající Nikolou. Jedničku odehrál Aleš. Raději by sbíral body na poslední šachovnici, ale herně by mu to moc nepřineslo. Nakonec bodoval třikrát. Slušný výkon. Mojmír potvrdil pozici “dvojky” a až jednou hru zpomalí, půjde nahoru. Rychlost hry vyčítám i “trojce”, Pepovi. Do turnaje vlétl vítězstvím nad ELO 1429, ale pak už to nebyla žádná sláva.  Ve čtvrtém kole jsem ho za zbrklou hru poslal na střídačku. O tu se jinak dělili Filip s Nikolou. Filip nedotáhl několik slibně rozehraných partií do vítězného konce a Nikča, ta je ani slibně nerozehrála.

Kombinované družstvo s ŠK UNION Louny – gympláci a hokejista

Nasazené jako 16. družstvo. Skončilo na 12. místě.                                                      Kluci si určili sestavu sami. Youssef zpočátku hýřil sebevědomím, na konci už přiznal, že první šachovnice je nad jeho síly. Michael začíná konečně brát šachy vážně. Škoda promarněné loňské sezony. Mohl už být dál. Veterán Kuba bodoval pětkrát a uhrál si tím 4. třídu. Pavel přispěl 3,5 bodem a platí pro něj to samě, co pro jeho “parťáka” od ledu,  Mojmíra.

Kompletní výsledky turnaje

Fotogalerie

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.