Listopad na mládežnických šachovnicích.

Grand prix Chomutov

 

Sobota 4. listopadu byla ve znamení druhého turnaje série GP. Už první naše partie, mimořádně rychle prohraná, naznačila, jakým  směrem se naše výsledky budou vyvíjet.  Prohrál ji Aleš Krupka, účastník Mistrovství Čech, s teplickou Luckou Očenášovou. Lucka (r. 2011) je bezesporu talent, se kterým v časech příštích nebude ostuda prohrávat, ale letos měl ještě Aleš vyhrát. Turnaj vůbec Alešovi nesedl a se ziskem 3,5 bodu skončil na 18. místě. O půl bodu méně získal Pepa Kresl, což mu vyneslo 24. místo. Po dvou bodech získali Nikola Partyková a Filip Vítek. To jim stačilo na 29. resp. 31. místo.

V kategorii st. žáků potěšil zlepšenou hrou i bodovým ziskem Adam Žáčik, Se čtyřmi body skončil na 15. místě. Michal Patkoló měl o půl bodu méně a skončil sedmnáctý. Vašek Urbánek se třemi body dvacátý šestý a Jára Partyka se dvěmi! třicátý.

 

Kompletní výsledky turnaje

 

Mladší žáci

Starší žáci

 

Průběžné pořadí seriálu

 

Mladší žáci

Starší žáci

 

Fotogalerie turnaje

 

 

VC Teplic

 

V sobotu 11. listopadu jsme odehráli poslední podnik série Velkých  cen. Po dvou úvodních turnajích jsme byli průběžně čtvrtí a rozkaz zněl jasně: “Pozici udržet”. V úvodu turnaje jsem měl výhrady ke hře i výsledkům, které podle mých představ mohly být lepší. Tým však postupně sbíral body, prohrál jen s pozdějším vítězem z Ústí a i zásluhou dobrého losu nakonec skončil na čtvrtém místě. K bronzu a poháru mu chyběl jeden pouhý bod. Jednotlivci v družstvu bodovali téměř rovnoměrně a cíl, udržet celkovou čtvrtou pozici před dotírajícím Ústím, splnili. Bezva výkon.

Tentokrát jsme do turnaje vyslali i druhý tým, složený z nadějí Aleše Krupky a Mojmíra Ekrta a debutantů Martina Šuňovského a Pavla Šrůmy.  Tým nezklamal. Každý z hráčů přispěl nějakým tím bodem a po dvou výhrách, dvou remízách a třech porážkách skončil tým, hrající pod hlavičkou Loun, na 16. místě.

 

Kompletní výsledky

 

Konečné poředí seriálu Velkých cen

 

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.