Krajský přebor mládeže v rapid šachu 2017

Necelých deset měsíců uplynulo a v jídelně postoloprtské ZŠ se opět bojovalo o deset titulů Kraského přeborníka v rapid šachu. Startovní listina zásluhou začínající chřipkové epidemie trochu prořídla a nakonec čítala na šest desítek startujících. Prořídlé byly i řady šachistů z našich kroužků. A jak si ti naši vedli?

Bronz Nikoly v kategorii D10 bude snad povzbuzením do šachových dnů příštích. Ještě nezaschlé razítko na její registraci bylo svědkem nejlepšího umístění naší výpravy. Cenné je i páté místo Aleše Krupky v H10. Loni byl v osmičkách čtvrtý a letošní výsledek znamená potvrzení toho, že s ním musí počítat.Zlepšení je znát i u Pepči Kresla, který skončil v H10 šestý. Jen se více soustředit. Filip Vítek je příslib, ale to byl už loni. Každopádně je to, navzdory výšce a věku, nejpopulárnější postva každé naší šachové expedice.

Dvanáctky jsme tentokrát neobsadili. Nemoc vyřadila jak Kryštofa Krejčího, tak i želízko v ohni, Michala Patkoló. Škoda.

Čtrnáctky jsme obsadili dostatečně. Nebo zbytečně? Čtveřice našich předvedla žalostné výkony a skončila hluboko v poli poražených. A to jedeme teď v sobotu na první tři zápasy Kr. přeboru družstev st. žáků. Úplně se toho děsím.

Největší naděje jsem vkládal do Matyáše v H16. Nasazená jednička potvrdila, že se mu na domácí půdě nedaří a vybojovala “jen” šesté místo.

Po výsledkové stránce nejsem nadšený. Stránka organizační si zaslouží pochvalu. Ta patří řediteli ZŠ Mgr. D. Syrovátkovi a personálu školy za vstřícnost a zázemí. Ředitelce DDM Mgr. H. Valentové za velkou pomoc s turnajem a vůbec za podporu šachového života v našem malém městě. Tomáši Honsovi, zejména za záskok v druhé polovině turnaje, kdy i mě zasáhla propukající viroza. Mírovi “ZZ” Rosenbergovi za účtování a nezištnou celodenní pomoc. Vladanovi Černíčkovi za IT obsluhu. Asistentce Terezce za dekorování vítězů a úklid. Šachovým klubům z Loun a Opočna za zapůjčení šachového materiálu. Účastníkům a jejich doprovodu za bezproblémový průběh turnaje.

 

Pořadí dle kategorií

 

Kompletní výslekdy všech turnajů.

 

Fotogalerie

 

Článek Žateckého a lounského deníku s fotkami a videem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.