5. ročník

O5 po roce, o5 v čase předvánočním, o5 v azylu na Koruně, se sešlo a sjelo o5 42 šachistů. Stejné číslo jako loni a předloni. Že by naplněna kapacita sálu? Myslím. že čtyři nebo 5 šachovnic, by se ještě vešlo.

O5 se od časného rána v sále objevovaly známé tváře z předchozích ročníků i ty nové, z Přeštic, Litvínova a Mostu. Nejdříve dorazili klášterečtí, aspoň v něčem byli první. Uvítání se ujal Jarda Krpec, který vzpomenul Rudu a společně jsme minutou ticha uctili jeho památku. Pak už se rozjely boje na šachovnicích, ze kterých postupně vykrystalizovalo konečné pořadí. O5 nedošlo k žádnému sporu a rozhodčí taky byl jen zapisovatelem výsledků.Po třetím kole přišel na řadu oběd. O5 chutnalo.

Před posledním kolem byl vyhlášen nejstarší účastník,  o5 domácí František Partyka. Jeho vnučka Nikola byla nejmladší dívkou a vůbec nejmladším účastníkem se stal mostecký talent Vladimír Veverka. Nejlepší z dam byla Kamila Godlová z Klášterce.

A jak to vše dopadlo. Mezi mládežníky do patnácti let kraloval Lukáš Lieber z Mostu, před kadaňským Jakubem Šťasným a domácím Matyášem Černíčkem. V hlavní kategorii triumfoval jirkovský Jiří Horák, před údlickými Karlem Nudčenkem a Josefem Koblasou. Brambora zbyla na Horáka juniora Aleše a pak následovali nováčci z Přeštic, Jií Hájek a Vladimír Lešetický. Ceny předávala Rudova dcera Vendula, která nás o5 poctila svou přítomností.

Nechtěně jsem loni založil a letos v ní i pokračoval, tradici “zapomenutý účastník”.  Při závěrečném vyhlašování jsem o5 vynechal jednoho hráče. Po loňském Zdeňku Košťálovi jsem tentokrát zapomněl na čtrnáctého Michala Bürgemeistera. Snad na nás nezanevře a přijede i příště a já slibuji, že tuhle cenu neobhájí.

Díky všem za přízeň a účast, díky osazenstvu Koruny, díky panu Netolickému a jeho firmě Refilsta, díky Domu dětí a mládeže. Bez Vás by to nešlo a nemělo smysl.

Výsledky

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.