Grand prix Klášterec n. O.

Sobotní turnaj v Klášterci proběhl z mého pohledu podle očekávání. Při neúčasti našich nejlepších (Michala a Adama) v obou žákovských kategoriích se spoléhalo zejména na dorostence.

A ti nezklamali. Tomáš Hons se popáté v sezóně postavil “na bednu”. Tentokrát skončil s pěti body třetí a pokračuje tak v tažení za celkovým vítězstvím v sérii. Eda Stárek získal osmé místo za tři body a zejména skalp teplického Zemana (ELO 1480) byl pro mě překvapením dne. Edovo rapidové ELO by mělo, díky posledním dvěma turnajům, k 1. březnu doznat výrazné změny směrem vzhůru. Honza Řimnáč se v těžké konkurenci neprosadil. Stále se nedokáže vyvarovat nevynucených chyb. Snad ho poslední neúspěchy neodradí, ale spíše nakopnou k lepším zítřkům.

Starší žáci, bez průběžně patnáctého Adama, nepřekročili svůj stín. 27. místo Milana Synka, 30. místo Járy Partyky a 33. Vaška Urbánka nelze pokládat za úspěch. Jen posledně jmenovaný je jako začátečník omluven. Hrubek těžkého kalibru, které předváděl, by se však již měl vyvarovat.

Mladší žáci, opět bez průběžně nejlepšího Michala, sbírali zkušenosti. Klukům se dá bez vyjímky vytknout zbrklost a rychlost hry, kdy zdaleka nevyčerpají přidělených dvacet minut. Až tuhle, mou permanentní výtku pochopí a budou se jí i řídit, budou skvělí. Kryštof Krejčí, tři body a 43. místo. V této kategorii bude hrát ještě příští rok a po vstřebání všech šachových základů bude určitě výše. Aleš Krupka, rovněž tři body a 51. místo. V této kategorii ještě tři roky a myslím, že se máme na co těšit. Filip Vítek, jeden bod a 73. místo. Filip svou nepozorností “odmítl”  několik výher, ale mi to vyladíme. I jeho čekají v této kategorii ještě tři roky.

 

Kompletní výsledky turnaje:

 

Mladší žáci

Starší žáci

Dorost

 

Fotogalerie

 

Únor je za námi a v březnu nás čeká jediný turnaj. Krajský přebor v rapidu u nás v Postoloprtech http://www.ukss.cz/sezona/2015-2016/krajsk-p-ebor-ml-de-e-v-rapidu-poprv-v-postoloprtech. Týká se všech hráčů r. 2000 a ml., registrovaných v Šach. svazu ČR:

Kat. H16: Eduard Stárek, Jan Řimnáč, Zdeněk Košťál, Igor Valaha, Jakub Vohánka

Kat. H14: Matyáš Černíček, Patrik Sabov, Tomáš Ulrych

Kat. H12: Adam Žáčik, Milan Synek, Jaroslav Partyka, Jakub Udržal, Michal Patkoló

Kat. D10: Klárka Kopičková

Kat. H8: Aleš Krupka

Ostatní se mohou do začátku turnaje ještě zaregistrovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.