Grand prix Štětí 2016

Nekonečná cesta vlakem okolo Hazmburku nám přinesla zadostiučinění v podobě jednoho zlata, jednoho pátého a jednoho osmého místa.

O zlato se zasloužil, letos suverén mezi dorostenci,  Tomáš Hons. Získal 6,5 a ze sedmi a završil tak čistý hattrick, v podobě tří vítězství série GP za sebou. Tomáš má hezky našlápnuto k celkovému vítězství. Osmé místo přidal Eda Stárek, který se přesvědčil, že i v této kategorii se dá vyhrávat.

V kategorii mladších žáků se prosadil Michal Patkoló. Pětkrát vyhrál, dvakrát udělal hrubku v úvodu partie (zbrklost). To mu stačilo na páté místo a na výrazný posun v celkovém pořadí série. Michal už by neměl vynechat žádný z turnajů GP, protože má šanci být na závěr hodně vysoko. Další dva naši zástupci prožívají turnajové začátky se vším, co k tomu patří. Zbrklost, “slepota”, nedodržování základních šachových pouček. Letos jim to bude odpuštěno, za rok už to musí být jinak. Kryštof Krejčí skončil se dvěma body na 39.  a Vašek “Kráťa” Kratochvíl s půl bodem na 44. místě.

Mezi staršími žáky dopadl nejlépe Jára Partyka. Získal čtyři body a skončil na 12. místě. Se stejným počtem bodů obsadil 15. místo Adam Žáčik. O bod méně získali Jakub Udržal a Milan Synek, kterým to stačilo na 22. resp. 24. místo.Vašek Urbánek se všemi začátečnickými neduhy obsadil s jedním a půl bodem 30. místo.

Celkem povedený turnaj. Udělali jste mi radost. 6. února nás čeká další objíždění Hazmburku. Tentokrát cestou na GP do Litoměřic.

 

Kompletní výsledky turnaje:

 

Mladší žáci

Starší žáci

Dorost

 

Fotogalerie

TV reportáž

 

Průběžné pořadí série:

 

Mladší

Starší

Dorost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.