IV. ročník

Rok se s rokem sešel a v neděli 20. prosince 2015 proběhl další ročník Memoriálu. Hracím sálem se tentokrát stala restaurace Koruna, která je i naším středečním “tréninkovým” centrem. Personál restaurace k nám byl mimořádně vstřícný a patří mu velký dík za zdárný průběh akce.

Po osmé hodině se začali sjíždět první účastníci. Úplně první dorazila část lounské družiny v čele s předsedou. Pak následovali další. Jirkovští, údličtí, žatečtí, z Klášterce pan Wirkner a další. Z Mostu dorazila nerozlučná dvojice pánové Valenta s Hamalou a z Povrlů, tentokrát na čas, Michal Bürgemeister. Návrat na domácí šachovnice svou účastí na turnaji ohlásil i Miroslav Brázda, další ze zakladatelů našeho oddílu. Nakonec startovní listina čítala 42 hráčů, stejně jako vloni. Kapacita restaurace by už o moc víc hráčů neunesla. Poprvé se našeho turnaje zúčastnila i šachistka. Byla jí Iveta Reitingerová, hrající za UNION Louny. A aby těch premiér nebylo málo, dorazil i první  zahraniční účastník, pan Laszlo Cako z nizozemského Groningenu, hrající letos za Sokol Údlice.

V devět hodin vše vypuklo. V partiích docházelo k očekávaným i neočekávaným výsledkům. Kdo chtěl hrát u plápolajícího krbu, musel se propracovat na poslední šachovnice. Pan výčepní Jozo tam odehrál většinu partií. Určitě proto, aby měl přehled o dění před a za pípou. Postupně se ukázalo, že zahraniční host bude nad síly ostatních účastníků. Jediné zaváhání si L. Cako schoval na poslední kolo, ve kterém, už jako jistý vítěz, remizoval se svým oddílovým kolegou a  bronzovým medailistou Karlem Nudčenkem. Mezi tyto dva se na stříbrný stupínek vklínil Jiří Jirásek ze Slovanu Jirkov. Čtvrtá skončila Iveta Reitingerová a pátý Stanislav Zmeškal z Jirkova. Mezi žáky měl, díky malé účasti, usnadněnou cestu k vítězství Matyáš Černíček. Druhý skončil Jakub Udržal před Milanem Synkem a Jardou Partykou ml. Všichni startovali za UNION Louny.

Jak dopadli domácí? Tradičně, jako správní hostitelé, nechali hlavní ceny ostatním.

Poř. Jméno Rtg Klub/Místo Body
19 Ulrych Radek 1831 ŠK DDM Postoloprty 4
22 Partyka Jaroslav 1646 ŠK DDM Postoloprty 3,5
24 Bidovský Petr 1700 ŠK DDM Postoloprty 3
30 Brázda Miroslav 1000 ŠK DDM Postoloprty 3
34 Partyka František 1250 ŠK DDM Postoloprty 2,5
35 Říha Zdeněk 1250 ŠK DDM Postoloprty 2,5
39 Rosenberg Miroslav 1621 ŠK DDM Postoloprty 2
41 Barukčič Jozo 1250 ŠK DDM Postoloprty 1

Čtvrtý ročník se vydařil. Přijeli staří známí i nové tváře. Guláškem provoněný sál zažil svou nekuřáckou premiéru. Během turnaj se v Koruně objevili na čumendu návštěvníci z řad současných i bývalých hráčů lounska. Snad příště zasednou i za šachovnice. Pohodová nálada nabila tým pořadatelů energií do dalších ročníků. Za rok se opět setkáme při vzpomínce na Rudu. Třeba opět v Koruně.

Velký dík patří panu F. Netolickému (REFILSTA), za sponzorství turnaje, restauraci Koruna za azyl a guláš, rodině Partyků za pomoc a V. Černíčkovi za obsluhu počítače. Bez Vás by to nešlo.

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.