Krajský přebor mládeže 2015

První víkend měsíce června patřil Krajskému přeboru mládeže, který se odehrál v Chomutově v místním DDM. Hrálo se o plakety krajských přeborníků a o postupy na podzimní Mistrovství Čech. Ze čtyř vyhlášených kategorií jsme obsadili tři. Vzhledem k tomu, že Matyáš byl v H14 nasazený jako jednička a Adam v H12 jako trojka, byl by neúspěch vracet se bez plakety.

Začněme kategorií, která nám přinesla největší radost a to H14. Matyáš turnaj odehrál v rozvážném tempu, vždy končil své partie mezi posledními a klopýtl jen jednou, s mosteckým R. Škuthanem. To mu vyneslo celkové vítězství, pro nás historicky první. Již několikátý rok za sebou tak nebude chybět na podzimním MČech.

I v kategorii H12 jsme měli své želízko v ohni. Byl jím třetí nasazený Adam. Jeho výkony byly kolísavé. Jednou nahoře, pak zase dole. I tak hrál o svůj životní úspěch do posledního tahu poslední partie vůbec celého turnaje. Dá se říci, že pozdržel závěrečný ceremoniál. Ta partie hodně připomínala jeho dvoudenní působení na turnaji. Nejdříve nepozorností prohrával. Pak pílí a přemýšlením otočil vývoj, aby nakonec přehlédl ve 42. tahu vítězný úder a zápas tak skončil „pouhou“ remízou, která ho připravila o bronz i postup. Adam skončil pátý a do krajské špičky rozhodně patří. Další náš hráč Michal tam určitě bude patřit také. Jen, co zvolní tempo a ubude zbrklých tahů. Není možné, aby měl na hodinách na konci partie stejný čas, jako měl na začátku. Myslel jsem, že bude černým koněm v H12, tak je pro mě konečné 11. místo mírným zklamáním. On jediný z našich však bude  v této kategorii hrát i příští rok a určitě si polepší. Jakub určitě udělal proti loňsku pokrok. Zpomalil, více vidí, ale ještě tomu chybí správný pohled šachisty na bitevní pole. Což se projevilo třeba při přijetí remízy v jedné z partií, která byla přesnou hrou jednoduše vyhraná. Kuba skončil třináctý a při jeho zápalu pro hru přijdou i lepší umístění. Milan pojal turnaj tradičně jako výlet, kde na výsledcích nezáleží. Prostě dvakrát prohraji, jednou vyhraji, pokecám s kamarády a hlavně ať to přemýšlení moc nebolí. Tentokrát stačil jeho výkon na čtrnácté místo a bez zvýšeného úsilí to příště lepší nebude.

Mezi nejstaršími v kategorii H16 dopadl nejlépe Zděnda. Se ziskem čtyř bodů skončil pátý. Skvělé umístění. O bod méně získal Eda a to stačilo na sedmé místo. Vůbec se tentokrát nedařilo Igorovi, který nastupuje proti ELOvě lepšímu soupeři už předem automaticky poražen. To je ovšem problém celé této trojice a nejen v tomto turnaji a nedaří se mi s tím nic udělat. Igor skončil na devátém místě a myslím, že patřil minimálně na místo páté.

Máme titul krajského přeborníka, další zkušenosti a snad i chuť dál se zlepšovat. Navíc máme čerstvě i I. ligu mládeže. Tam nás čekají pouze silní soupeři a my musíme zapracovat na tom, že v partii ELO nerozhoduje, ale jen výkon hráčů na šachovnici.

 

Kompletní výsledky všech kategorií

 

Naše fotogalerie

 

Fotogalerie p. Šťastného

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.