Krajský přebor družstev mladších žáků 2014/15

Z pověření Komise mládeže ÚKSS se náš klub stal pořadatelem KPDMŽ. Společně se Základní školou v Postoloprtech jsme na sobotu 18. dubna připravili turnaj, u kterého nikdy není jisté, kolik účastníků dorazí. Nakonec, kromě domácích, do jídelny ZŠ našly cestu výpravy Tepli, Ústí a Klášterce. Žákovská šachová základna v kraji nabízela účast i dalších týmů, např. Litoměřic, Štětí, Mostu, Povrlů či Údlic. Nestalo se, hrálo se tedy jednokolově každý s každým. Celkem tři kola.

Sestava pro zápasy KPDMŽ musí obsahovat jednu dívku a jedno “mrně” r. 2006. Povolen je jedne host. Naším “mrnětem” byla Klárka a proto jsme se museli poohlédnout po další dívce. Tou se stala jako host Lada Semová z Mostu, který své družstvo na turnaj nevyslal.

V prvním kole nám los přisoudil družstvo Klášterce nad Ohří. Povinností nad nejmladším týmem turnaje bylo zvítězit a tak se také stalo. Vyhráli jsme 5:1. Jedinou prohru zaznamenal Adam s Jakubem Šťastným. Trochu se potrápil Milan, jinak zbytek neměl problémy. Toto vítězství znamenalo na 99% zisk medaile. Další kolo mělo napovědět, z jakého bude kovu.

Čekalo nás družstvo Teplic, které si s námi, po prohře s Ústím, spravilo chuť. Zdůraznil jsme důležitost utkání a pak se nestačil divit, jak rychle se dá prohrávat. Klárka s Jardou to dokázali v mžiku, Adam ve dvou. Pěkně uspěl Michal. Milan v partii plné zvratů nakonec správně vyhodnotil, že výhru nevynutí a přijal remízu. Nejdéle hrála Lada. Vyrovnanou partii nezvládla až ve věžové koncovce. 4,5:1,5 a bylo vymalováno. Jen úspěch s favoritem turnaje z Ústí by mohl ještě bronz změnit v cennější kov.

Adam sehrál s  Adamem Polanským svou nejlepší partii v turnaji. Získal figuru, nenašel však pokračování. A času byl dost. Michal si nepochopitelně nechal svázat dámu s králem a přišel tak o ocenění nejlepšího hráče na třetí šachovnici. Body zaznamenali Jára s Milanem, děvčata vyšla naprázdno. Sympatická prohra 2:4 a jsme bronzoví.

 

Povinností byl bronz, přáním stříbro, snem vítězství. Být třetím družstvem v kraji není neúspěch. Navíc všichni, kdo z našeho týmu hráli, mohou nastoupit i v příštím roce. Třeba mi splní přání. Děkuji všem za reprezentaci oddílu a Ladě za to, že nás přijela posílit. Velký dík patří i náhradníkům Tomášovi s Jakubem, kteří pomáhali s přípravou sálu a pořadatelstvím. Adamovo mamince za asistenci při i po závěrečném ceremoniálu. Za přípravu občerstvení vděčíme dámám z DDM a za velkou vstřícnost řediteli ZŠ a panu školníkovi. Uvidíme se za rok, třeba opět u nás.

 

Kompletní výsledky turnaje

 

Fotogalerie od p. Šťastného

 

Naše foto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.