GP Litoměřice 2015

Do velikosti výpravy i startovního pole promluvila chřipková epidemie.  A to se tradičně turnaje zúčastnila i početná výprava z německé Míšně. Bez nich by účast byla historicky nejnižší. Do Litoměřic vyrazila od nás jen sedmička hráčů. A ne všichni byli zdravotně úplně fit. Tradičně si nejlépe vedl v nejstarší kategorii Tomáš Hons. Byl nasazená čtyřka, získal čtyři body, skončil čtvrtý a v celkovém hodnocení udržel čtvrté místo. Skvělé.

V kategorii starších žáků šokoval (příjemně) devátým místem Eda Stárek. Získal 4,5 bodu a vybojoval své vůbec nejlepší umístění v sérii. Jen tak dále. Určitě si hodně polepší i v celkovém hodnocení a potvrzuje, že je mezi našimi staršími žáky letos lídrem. V jeho stínu tentokrát zůstal Igor Valaha se třemi body a konečným 23. místem.

V mladších žácích se děli věci. Namlsán předchozími turnaji a pohledem na startovní listinu jsem určil cíle. Bylo však hodně znát, že v posledních týdnech se  více marodilo, než trénovalo. Adam Žáčik seděl za šachovnicí zřejmě poprvé a pravidla jsme se učili až v průběhu turnaje. A že se hra neodehrává jen v jednom koutku šachovnice, do kterého právě koukám, to nevěděl z našich nikdo. Michal Patkoló hlavně potřebuje hrát turnaje. Na tréninku už má soupeře vychytané a kraluje. V turnaji pak zbrkle chytí dámu a teprve pak zjistí, že ji nemá kam postavit, aniž by o ni nepřišel. A soupeř mu to neodpustí a nenechá ho to vrátit. Kuba Udržal procházel turnajem v pohodě a do posledního kola mu přál i los. Upozornil jsme ho na výjimečnost situace a na případný úspěch (umístění v desítce) a věřil. Marně. Chaotický pohyb figurkami neměl se šachy nic společného a bylo po nadějích. Milan Synek si vyrazil na výlet. U partie pokecáme, o přestávkách posvačíme, nějakou kačku utratíme a na body nehledíme. Po druhém kole a druhé nule jsem už na něj musel houknout, že turistický oddíl sice navštěvuje, ale tohle je akce oddílu šachového a jde tu i o výsledky. Pak se  trošku probral. Nakonec všichni získali po čtyřech bodech a srovnali se za sebou v pořadí Adam, Kuba, Michal a Milan na 18. – 21. místě. Uvidíme co to udělá s jejich celkovým pořadím. Kluci (kromě Adama) musí hlavně zpomalit.

Do celkového hodnocení se každému započítá pět nejlépe odehraných turnajů ze sedmi pořádaných. Věřím, že výsledky příštích turnajů nám umožní ten včerejší u většiny vyškrtnout. Polepšit se můžeme už 28. února v Klášterci.

 

Kompletní výsledky:

 

Mladší žáci

Starší žáci

Dorost

 

Fotogalerie p. Šťastného

 

Průběžné pořadí série:

 

Mladší žáci

Adam si o jedno místo pohoršil, je osmý. Kuba o jedno polepšil (z 22. na 21.), Milan (z 29. na 26.), Michal (z 31. na 28.), Jára (z 23.na 29.), Aleš (z 44. na 48.).

 

Starší žáci

Eda poskočil z 30. na 19. místo. Igor (z 48. na 44.), Zdenda (z 43. na 49.), Matyáš (z 51. na 54.), Honza (z 53. na 58.).

 

Dorost

Tomáš udržel čtvrtou příčku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.