Velká cena Ústí nad Labem

Po letních přestupech mezi Postoloprty a Louny, které jsme provedli kvůli letošnímu Krajskému přeboru družstev st. žáků, dostala družstva pro Velké ceny novou podobu. To lounské posílilo o Igora a Patrika a bude mít letos vyšší ambice. V postoloprtském se ujal kapitánování Eda a dostal do týmu veškerý náš potěr.

Do sestav pro první turnaj zasáhly nemoci a pobyty u moře, nebyly proto ideální. Družstvo hrající pod hlavičkou Loun mělo ambice útočit na první pětku. Matyáš se bohužel po prázdninách ještě hledá. Zaskakující Kuba Udržal na druhé šachovnici se silnými soupeři získal překvapivě bod a patří mu dík za bleskové doplnění sestavy po onemocnění Honzy Řimnáče. Igor s Patrikem měli za úkol nasbírat na posledních dvou šachovnicích co nejvíce bodů. Získali jich dost, ale při pozorné hře jich mohli vybojovat více. V úvodním turnaji tak obsadili mezi patnácti týmy osmé místo. Není to špatný start, ale máme na víc.

Naši nejmladší pod Edovým vedením měli za úkol neskončit poslední. To se jim povedlo, obsadili třinácté místo. Eda na první šachovnici měl pomalý rozjezd, ale vše dohnal ve druhé polovině a získal ze šesti partií tři body. Stejně tak Adam. Ten to měl přesně obráceně. Do turnaje vletěl třemi vítězstvími a pak už si ani neškrtl. Jarda s Alešem se duchem ještě probíhali po prázdninových lukách a stráních a do konečného skóre přidali každý po bodu. U nich šlo o velké zklamání. Celkově to stačilo na 13. místo. V příští Velké ceně vyzkoušíme na posledních šachovnicích Milana s Michalem.

Starty do sezóny nám nikdy moc nevycházely. Z tohoto hlediska to včera nedopadlo špatně. V Teplicích se 8. listopadu pokusíme o vylepšení.

 

Kompletní výsledky turnaje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.