II. ročník

Propozice

V sobotu 15. prosince 2013 jsme společně se šachovými přáteli opět zavzpomínali na jednoho ze zakladatelů našeho oddílu. Turnaj uspořádáný na počest Rudolfa Kotlana proběhl tentokrát v DDM.  Zůčastnilo se ho celkem 26 šachistů z Ústeckého, Středočeského a Karlovarského kraje. Hralo se švýcarským systémem na sedm kol. Stejně jako v prvním ročníku zvítězil údlický Pavel Paganik, hrající letos druhou ligu v Litvínově. O svém vítězství rozhodl již po šestém, předposledním kole. Na druhém místě skončil Jiří Jirásek ze Slovanu Jirkov. Rozhodla o tom jeho výhra  ve vůbec poslední partii celého turnaje s domácím Petrem Bidovským. Ten se tak musel spokojit jen s “bramborovou” medailí. Tu bronzovou získal Jiří Suchánek z Údlic, který jako jediný dokázal bodovat s celkovým vítězem P. Paganikem. Pěkné páté místo vybojoval dorostenec Tomáš Hons, hrající za ŠK UNION Louny.

Turnaje se zúčastnilo i jedenáct žáků z Postoloprt, Loun a Kounova. Rudolf Kotlan, který se v Postoloprtech starával o výchovu mladých šachistů, by z jejich výkonů měl určitě radost. Pohár pro nejlepšího mládežníka si vybojoval Matyáš Černíček. Druhý skončil Zdeněk Košťál. Oba startovali za ŠK UNION Louny. Od třetího do pátého místa se seřadili domácí Patrik Sabov, Jaroslav Partyka ml. a Igor Valaha. Vyhlášeni byli i nejmladší a nejstarší účastníci turnaje. Tím nejmladším byl Milan Synek a nejstarším pan František Partyka. Věkový rozdil mezi nimi činil rovných šedesát let.

Ceny  předávala hráčům Rudova dcera Vendula.Ta se zájmem sledovala průběh turnaje ve hře, které zasvětil její tatínek celý život. Velký dík patří i panu Netolickému a firmě Refilsta, jež se již druhým rokem finančně podílela na organizaci turnaje.

Výsledky

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.