VC Teplic čtyřčlenných družstev

Pro turnaj jsme sestavili jedno družstvo z postoloprtského kroužku a jedno z lounského. To lounské bylo “papírově” silnější. Při účasti 25 družstev bylo nasazeno jako desáté. “Prťáci” byly nasazeni jako patnáctí.

K  jednotlivým družstvům:

Postoloprty.

Šach. Jméno Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Body Partie Rtg prům.
1 Valaha Igor 1217 CZE 0 1 0 1 1 0 1 4.0 7 1367
2 Sabov Patrik 1218 CZE 1 1 0 1 1 0 1 5.0 7 1161
3 Brzybohatý Patrik 1100 CZE 0 1 0 1 0 0 1 3.0 7 1200
4 Stárek Eduard 1000 CZE 0 1 0 0 0 0 1 2.0 7 1073

Igor na první šachovnici potvrzuje roli tahouna družstva. Krásné čtyři body znamenají 10. místo mezi jednotlivci na “jedničkách”. Patrik S. na “dvojkách” téměř po každé partii prohlašoval “Já mám víc štěstí, než rozumu” a měl pravdu. Zase mě potrápil, ale jeho pět bodů pro družstvo je super a na své šachovnici skončil na 3.-6. místě. Patrik B. mě také trápil. Na třetí šachovnici se musí s jeho zkušenostmi dělat více bodů. Jeho tři body znamenaly mezi “trojkami” 13.-15. místo. Na závěr Eda. Dva body na poslední šachovnici jsou hodně málo. Při skladbě soupeřů jich mělo být minimálně pět. Eda skončil mezi “čtyřkami” dvacátý. Výkon družstva stačil na celkové 13. místo. Stejně jsme dopadli i v minulém ročníku. Dokonce se stejným počtem bodů.

Louny

1 Hons Tomáš 1475 CZE 1 0 1 0 1 1 ½ 4.5 7 1502
2 Černíček Matyáš 1299 CZE 1 0 1 0 1 1 0 4.0 7 1320
3 Košťál Zdeněk 1118 CZE 1 0 1 0 0 ½ 0 2.5 7 1246
4 Vohánka Jakub 1065 CZE 1 0 1 1 0 0 ½ 3.5 7 1146

Tomáš odvedl jako vždy solidní výkon. Nestačil jen na Vykouka (2066) a Anaškina (1966). Posledně jmenovaného řádně potrápil. Získal 4,5 bodu a na jedničkách se dělil o 6.-7. místo. Matyáš vybojoval čtyři body. Z proher může mrzet ta v posledním kole. Na druhých šachovnicích skončil devátý až jedenáctý. Zděnda na trojce hrál týmovou soutěž poprvé a nijak nezklamal. Na své šachovnici se umístil s 2,5 body na 17. až 18. místě. Kuba hrál rovněž za tým poprvé. Na poslední šachovnici získal 3,5 bodu, ale v jeho moci bylo získat minimálně pět. Plusem jeho hry je, že konečně zpomalil. Stále však dokáže přehlídnout do očí bijící tahy. Celkový zisk 14,5 bodu vynesl týmu 10. místo.

Cíl neskončit hůře, než jsme byli nasazeni, obě družstva splnila. Spokojen jsem zejména s prvními a druhými šachovnicemi. 30. listopadu na VC Mostu možná trošku zamícháme sestavami.