Grand prix Teplice

S blížícím se koncem série se do Teplic dostavila celá špička našeho kraje, ve snaze vylepšit si celkové pořadí. Nás reprezentovalo pět starších a čtyři mladší žáci.

Ve starších odvedl solidní výkon  Tomáš. Jako nasazená devatenáctka získal 4,5 bodu a skončil dvanáctý.  V celkovém hodnocení série to vypadá na sedmé místo, které by měl na závěrečném turnaji v Chomutově uhájit. Igor uhrál 3,5 bodu a skončil na 27. místě. Partie, při kterých jsem ho mohl sledovat, hrál velice hezky. Celkově se probojuje do třicítky nejlepších. Patrik B. mě zaujal zklidněnou hrou, kdy nikam nespěchal a  využíval veškerý čas k přemýšlení. Získal 2,5 bodu a skončil na 39. místě. Výsledek našich nových posil, Zdeňka a Kuby, je do značné míry ovlivněn právě spěchem a nepozorností. Mít na hodinách na konci partie vyčerpány pouhé tři minuty z původních dvaceti, to o něčem svědčí. Na druhou stranu naskočili rovnou do starších žáků a po minimálním tréninku. Potřebují se “vyhrát”. Zdenda získal za dva body 45. místo, Kuba za jeden bod poslední 49. místo.

V mladších jsme do posledního kola bojovali o medaile. Patrik S. byl před závěrečnou partií čtvrtý a v případě výhry by ho “placka” neminula. Bohužel prohrál a skončil na krásném osmém místě s pěti body. Celkově se zřejmě vrátí do první desítky. Stejný počet bodů uhrál i Matyáš a skončil desátý. Škoda dvou zaváhání ve čtvrtém a pátém kole. Dlouho jsme neměli dva hráče v prvním desítce. Je to úspěch. Jardovi svítila na skóre po třech odehraných kolech velká nula. Na vině byly opět, jako u každého našeho začátečníka,  nepozornost a rychlost. Pak se trochu zklidnil, už neprohrál a výsledkem je 28. místo za 3,5 bodu. Aleš to samé v bleděmodrém. Akorát těch bodů získal jen 1,5 a skončil na 48. místě. Nebyl poslední.

Nebyl to z našeho pohledu špatný turnaj. Věřím, že ten závěrečný, 4. května v Chomutově, bude ještě lepší.

 

Kompletní výsledky:

 

Mladší žáci

Starší žáci

 

ÚKŠS zveřejnil průběžné výsledky celé série. Ve starších je Tomáš Hons sedmý a neměl by již klesnout níže. Výše už to také nepůjde. V mladších je Patrik Sabov desátý. Pokuď na závěr zahraje jako v sobotu a lépe, může se ještě posunout také k sedmé příčce. Matyáš Černíček je ve druhé desítce a má šanci se posunout do první.

 

Pořadí před posledním tunajem:

 

Mladší žáci

Starší žáci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.