Velikonoční turnaj “Bílá věž”

Turnaje, který pořádal DDM Slaný, se zúčastnilo 24 hráčů r. 1997 a mladších. Kromě domácích dorazili hráči z Kralup, Zdic, Buštěhradu, Pcher, Mšena a také naše maličkosti. Staré ostřílené vlky Tomáše a Matyáše doplnila “nová vlna” Zdeněk, Kuba, Honza a Jarda.

Hrálo se na 7 kol, 2×15 minut. Ne každý se s tímto tempem vyrovnal. Třeba Matyáš prohrál třikrát na čas. Skončil se třemi body z naší výpravy poslední, na celkovém 19. místě. Osmnáctý a sedmnáctý byli Jarda a Honza se stejným počtem bodů. Nejlépe z tříbodových se umístil Jakub na čtrnáctém místě. Turnaj se vydařil Zdeňkovi. Vybojoval celkem čtyři body a skončil devátý. Vzhledem k síle soupeřů splnil normu pro získání čtvrté výkonnostní třídy. Ještě o bod víc vydoloval ze šachovnic Tomáš. V posledním kole porazil již téměř jistého vítěze Dvořáka z Buštěhradu a získal tak cennou, ale nepopulární “bramborovou” medaili. Od prvenství ho dělilo půl bodu, od medaile horší Buchholz.

Ostudu jsme mimo území našeho kraje neudělali. Nabrali jsme další zkušenosti a už 6. dubna je můžeme zúročit na dalším turnaji série GP Ústeckého kraje v Teplicích.

 

Kompletní výsledky turnaje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.