Krajský přebor škol

V kategorii II. stupeň startovali za ZŠ JAK Louny Tereza a Tomáš Ulrychovi a Adam Jílek. Kluci ještě patří na první stupeň, ale nouze o starší hráče rozhodla, že budou hrát na druhé a třetí šachovnici. Družstvo doplnili tři “amatéři” získaní z náborového turnaje. V konkurenci čtrnácti škol skončili s deseti body dvanáctí.

 

V kategorii I. stupeň jsme měli želízko v ohni. Sestava Patrik Sabov, Igor Valaha, Patrik Brzybohatý, doplněná o dva další hráče, měla útočit na postup. Bohužel na turnaj dorazili je první tři jmenovaní. Znamenalo to, že každý zápas začnou za stavu 0-1 pro soupeře. Kluci to nezabalili a bojovali ze všech sil. Škoda jen, že P. Sabov si vybral slabší den. Prohráli jen jednou ze sedmi zápasů a jako jediní dokázali obrat o body pozdějšího vítěze. Nakonec skončili šestí. Čtyři body, které by reálně mohl uhrát případný hráč na čtvrté šachovnici, by stačily na druhé místo a vytoužený postup na republikové finále. Náplastí na bolest může být postavení našich v pořadí jednotlivců. Patrik Brzybohatý získal sedm bodů ze sedmi partií, což ho řadí na celkově na druhé místo. Byl nejlepší z hráčů na třetích šachovnicích. Igor Valaha byl se šesti body celkově čtvrtý ze všech a na druhých šachovnicích byl také nejlepší.

 

Turnaje se zúčastnilo 173 hráčů. Pořadatel to zvládl jen za vypětí všech sil a na hranici regulérnosti. Někdy možná i za ní. Stálo by za úvahu, pořádat turnaje jednotlivých kategorií odděleně. Ať už časově nebo i místně.

 

Výsledky:

I._stupeň

II._stupeň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.