Grand prix Chomutov

Sobotní turnaj se šestici našich hráčú, k velké radosti trenéra, nad míru vydařil.  Po trojicích jsme obsadili  kategorie mladších a starších žáků.  V těch starších si odbyli premiéru v GP Patrik Brzbybohatý  (2 body, 52. místo) a Igor Valaha (3,5 bodu, 31 místo).  Zejména u Igora je to slušný přechod do nové kategorie. V té samé  nádherný turnaj  odehrál Tomáš Hons. Ten po čtvrtečním triumfu na Okrením přeboru škol pokračoval ve vynikajících výkonech. Jednou prohrál, jednou remizoval a pětkrát vyhrál. Soupeři s vyšším ELO se nestačili divit, trenér také. Ve finále to bylo 6. místo se stejným počtem bodú jako druhý v pořadí. Super.

V kategorii mladších žáků si svů debut odbyl Aleš Holomek. Trénuje necelé dva měsíce, hra ho baví a postupně vychytáme chyby, kterých dělá zatím nespočetně. Nebude to otázka měsíce, spíše roku. Pokud vydrží, je velkým příslibem. Na svém prvním oficiálním turnaji neskončil poslední.  A vykoupil téměř celý bufet. Desátým místem splnil trenérem předepsané minimum Matyáš. Střídal silné chvilky se slabšími. Možná na to mělo vliv,  jako už po několikáté, zdraví. Až bude fit, věřím v první “pětku”. Do té se dnes jako blesk z čistého nebe vřítila nová hvězda našeho klubu, Patrik Sabov. Během dne otočil několik prohraných partií (třeba s Matyášem), šestkrát vyhrál a prohrál jen jednou. V závěrečném kole, kdy už bylo jasné, že bojuje o medaile, se nezalekl příležitosti a zkušeně vybojoval druhé místo. Dosáhl šesti bodú, stejně jako vítěz Vít Kočí z Mostu. Tento bodový zisk pro něj znamená nabytí třetí výkonnostní třídy. Blahopřejeme.

Pro dnešek mám slova chvály. Výtku mám jen ke kolegialitě v týmu. Neznamená, že když mně se dnes zrovna nedaří, tak přeji to samé i  těm momentálně úspěšnějším. Jsme tým a dosáhneme větších úspěchů, když budem držet při sobě. V lednu zahájíme Krajský přebor družstev starších žáků a tam je každý úspěch jednotlivce základem pro vítězství týmu. Minule nám liga utekla o vlásek. Pokud si udržíme současnou formu, bude příští rok  naše.

Dali jsme dnes o sobě hodně vědět. Bude těžké dnešní výkony potvrzovat v následujících kláních. Trénujme a chtějme víc. Ty vítězné pocity a trenér, usmívající se jako měsíček, přece stojí za to.

Výsledky:

 

mladší žáci

 

starší žáci

 

Průběžné pořadí po dvou GP :

 

Mladší

 

Starší

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.